Szukam pracy przez Internet

Data dodania: 04.10.2016


Ludzkość coraz szybciej uczy się, w jaki sposób wykorzystywać Internet. Jest to obecnie źródło rozrywki, wiedzy, a nawet i pieniędzy. To dobra wiadomość dla młodych matek, osób niepełnosprawnych, czy po prostu niezależnych. Sieć obfituje w przeróżne możliwości zarabiania bez konieczności wychodzenia z domu. Jakie oferty pracy przez Internet są najbardziej popularne?

Badania za pieniądze

Chcąc bazować na mechanicznym zarabianiu pieniędzy, niewymagającym żadnego doświadczenia, dobrym pomysłem będzie wypełnianie ankiet. Wystarczy poszukać w sieci firm, które rekrutują nowych ankieterów lub zamieszczają oferty pracy na portalach (sprawdź: Szukam Pracy). Jest to praca bezpieczna, bez wkładu własnego. Za jedną ankietę można dostać ok 2-5 zł, a czas wypełniania to 2-20 minut. Haczyk jest taki, że nie zawsze łatwo jest zaliczyć się do grupy docelowej danego badania. Z takiego zajęcia nie uzbiera się regularnej pensji, ale można je potraktować jako ciekawe zadanie dorywcze.

Szukam pracy jako freelancer

Kolejnym przykładem oferty pracy zdalnej jest freelancer. To osoba, która nie jest zatrudniona na etat, ale wykonuje konkretne prace na zlecenie zewnętrznych firm. Najczęściej specjalizuje się w ścisłej dziedzinie, np. w tłumaczeniach. Mając do dyspozycji własną głowę i komputer, można zbierać zlecenia od wydawnictw, niekoniecznie zatrudniając się na stałe w ich siedzibie. Podobne ogłoszenia pracy można znaleźć w branży graficznej. Wykonywanie projektów, tworzenie reklam, szablonów stron internetowych – to wszystko czynności, które z łatwością można wykonać w domu. Podobnie jest z fotografią, dziennikarstwem, copywritingiem. Niektóre firmy same zamieszczają ogłoszenia pracy ze zleceniami dla freelancerów, ale niekiedy samemu trzeba się postarać o klienta.

Giełda

Bardziej ryzykownym sposobem zarobku przez Internet to gra na giełdzie. W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników, jak zacząć swoją przygodę w tej dziedzinie finansów. Dzięki nim niebezpieczeństwo jest mniejsze, jednak trzeba pamiętać, by kierować się radami z renomowanych branżowych portali.

Kreatywność jest w cenie

W większości CV jako umiejętności umieszczane jest hasło „kreatywność”. Jak się okazuje, można wykazać się ową cechą nie tylko w odpowiedzi na oferty pracy, ale przede wszystkim w autorskim biznesie. Internet to ogromne pole do popisu dla wyobraźni. Można stworzyć własny kanał na Youtube, który zbierze dziesiątki widzów, a tym samym – zyski. Pisanie książek w formie e-booków to także doskonały sposób na zarabianie. Tak zaczynała np. E.L. James, autorka „50 twarzy Greya”. Można założyć stronę internetową lub bloga, a jeśli przedsięwzięcie będzie prowadzone z pomysłem, zamieszczone tam reklamy przyniosą niemały zysk. Próbując swoich sił w takiej pracy, inwestujemy tylko swój czas, który może w przyszłości przeobrazić się w realny przypływ pieniędzy. To idealny sposób na zarabianie dzięki własnej pasji.
Praca przez Internet to szeroki wachlarz możliwości. Można w ten sposób się utrzymywać, dorabiać lub rozwijać własne zainteresowania z zyskiem. Oferty pracy można znaleźć na portalach ogłoszeniowych, np. na www.szukampracy.pl, albo samemu pisać do firm z zapytaniem o zlecenie. Praca zdalna to nie tylko możliwość dla ludzi, którzy cenią sobie wolność, ale także szansa dla bezrobotnych mam i osób, które potrzebują dorobić sobie do emerytury.